Intervija ar LU R1MK absolventi farmaceita asistenti Kitiju Bērziņu

LU Rīgas 1. medicīnas koledža šoreiz uz interviju ir aicinājusi koledžas absolventi Kitiju Bērziņu, kura 2020.gada oktobrī absolvēja studiju programmu “Farmācija” un ieguva farmaceita asistenta kvalifikāciju.

1) Kā nonāci pie domas, ka vēlies studēt par farmaceita asistenti?

2018.gads manā dzīvē ienāca ar pārmaiņām – aizgāju no darba radio, kur nostrādāju gandrīz 8 gadus, un devu sev laiku saprast, ko dzīvē vēlos darīt. Es biju piekritusi dažas reizes nedēļā darboties ar pirmsskolniekiem interešu izglītībā, bet paralēli arī meklēju, ar ko turpmāk varētu nodarboties. Manas omes māsa ir farmaceite, un viņa mani un māsu jau beidzot vidusskolu uzrunāja izvelēties šo profesiju. Māsa piekrita un kļuva par farmaceiti, bet es devos kultūras lauciņa virzienā. Vasarā mamma, lasot vietējo laikrakstu, ieraudzīja aicinājumu pieteikties aptiekas apmaksātām studijām, lai kļūtu par farmaceita asistentu.

2) Kāpēc izvēlējies tieši LU Rīgas 1. medicīnas koledžu?

Es pieteicos divu aptieku piedāvājumiem, bet izvēlējos to izglītības iestādi, kura piedāvāja elastīgu studiju grafiku – Latvijas Universitātes Rīgas 1. medicīnas koledžu.

3) Kāda bija Tava pirmā saskarsme ar farmaceita asistenta darbu?

Ar dzīvi aptiekā iepazinos jau bērnībā, kad bieži apciemojām omes māsu, kura tur strādāja. Pēc tam sekoju līdzi māsas darba gaitām, bet pati savas darba jeb prakses gaitas uzsāku 2018. gada 10.septembrī. Divas nedēļas vēlāk jau sāku studēt LU Rīgas 1. medicīnas koledžā.

4) Kur šobrīd strādā?

Darba gaitas turpinu aptiekā, kurā jau strādāju prakses laikā – Benu tīkla aptiekā Valmierā, kas atrodas tirdzniecības centrā Valleta. Esmu ļoti priecīga, ka nokļuvu tieši šajā aptiekā, jo manu izaugsmi, izpratni par darbu aptiekā ir sekmējis viss kolektīvs.

5) Kādi ir farmaceita asistenta darba pienākumi, ikdiena?

Farmaceita asistents savu ikdienu aizvada ciešā tandēmā ar saviem kolēģiem, ne tikai izsniedzot medikamentus, piedāvājot uztura bagātinātājus, ikdienas higiēnas preces, bet arī konsultējot aptiekas apmeklētājus veselības jautājumos. Farmaceita asistentam ir jābūt cilvēkam, kurš sev apkārt pamana darbus – plauktus, ko vajag papildināt, nodrošināt kārtību noliktavā (ikdienas steigā ir svarīgi, ka nepieciešamās lietas atrodas pareizā vietā).

6) Kas Tev patīk savā darbā, sniedz gandarījumu?

Man ikdienas darbā gandarījumu sniedz aptiekas apmeklētāju izteiktais “paldies”, apziņa, ka esmu varējusi palīdzēt. Es esmu sabiedrisks cilvēks un, esot farmaceita asistentam, ir patīkami atrasties cilvēkos arī šajā laikā, kad daudzu ikdiena ir mainījusies.

7) Kāpēc aicini citus studēt šo profesiju?

Aicinu ikvienu, kas sevī jūt vēlmi palīdzēt cilvēkiem, bet ārsta izglītības iegūšanas ceļš šķiet par ilgu, apdomāt iespēju kļūt par farmaceita asistentu.  Tā ir profesija, kas sniedz iespēju izglītoties visa mūža garumā un noderīgas zināšanas par zālēm, ārstniecības augiem.

8) Lūdzu, padalies ar savu pozitīvo pieredzi par studijām LU Rīgas 1. medicīnas koledžā.

LU Rīgas 1. medicīnas koledžā ir lieliski pasniedzēji, kuri ikdienā arī strādā profesijā, nevis tikai teorētiski stāsta par to, kas nākamos profesionāļus sagaida. Īpaši gribu izcelt pasniedzēju Alīnu Kriviņu, kura ar savām zināšanām farmakoloģijā spēja iedvesmot un lieliski demonstrēja to, kā būtu jāstrādā pasniedzējiem, lai lekcijas būtu aizraujošas un interesantas arī tiešsaistes laikā. Koledža kopā saveda tik daudz spilgtu personību no visas Latvijas, un man patiešām ir liels prieks par draudzībām, kas radās šo divarpus gadu laikā! Mācības LU Rīgas 1. medicīnas koledžā nebija vieglas, bet iegūtās zināšanas ļoti noder ikdienā, un esmu pārliecināta, ka tās ir laba bāze turpmākajām studijām farmācijas jomā.

Paldies Kitijai par interviju! Lai piepildās visas ieceres arī turpmāk!   

Kitija Bērziņa ar kursa biedrenēm LU Rīgas 1. medicīnas koledžā