Sirds veselības diena

Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes (MF), P. Stradiņa medicīnas koledžas, Rīgas Medicīnas koledžas un Rīgas 1. medicīnas koledžas studenti visu mīlētāju dienā 14. februārī aicināja uz sirds veselības dienu – “Vesela sirds - laimīga sirds”, kas tika īstenota kopā ar pacientu biedrību “ParSirdi.lv” un Latvijas Kardiologu biedrību. Ikvienam interesentam šajā dienā bija iespēja apmeklēt četrus no akcijas punktiem, lai bezmaksas izmērītu asinsspiedienu un pulsu, kā arī uzzināt informāciju par sirds veselības profilaksi.

“Lai mūsu dzīve un attiecības ar mīļotajiem būtu pilnvērtīgas, liela nozīme ir mūsu veselībai un dzīves kvalitātei. Sirds un asinsvadu slimības ir viena no nozīmīgākajām sabiedrības veselības problēmām ne tikai Latvijā, arī  pasaulē. Tāpēc Valentīndienā ikvienu aicinām parūpēties par savu sirdi, lai tā kalpotu iespējami ilgi,” uzsver ārsts kardiologs, fakultātes prodekāns prof. Gustavs Latkovskis.

Akcijas centrālais punkts atradās LU Galvenajā ēkā Raiņa bulv. 19, savukārt pārējie tirdzniecības centros Rīgā un Jūrmalā.  T/c “Lielupe” Jūrmalā (Viestura ielā 22, no plkst. 15.00-18.00), kā arī tirdzniecības parkā “Alfa” un t/c “Origo” Rīgā. Koledžu un MF studenti zinošu speciālistu vadībā piedāvāja iespēju izmērīt asinsspiedienu un noteikt pulsu, kā arī uzzināt informāciju par sirds veselības profilaksi. 

Tirdzniecības centra “Origo” vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis: “Valentīndiena ir mīlestības svētki, kuros jāapliecina sava uzmanība un īpaši jāparūpējas ne tikai par saviem tuvajiem, bet arī par sevi pašu un savu sirdi. Priecājamies par LU Medicīnas fakultātes un Rīgas 1.medicīnas koledžas studentu izrādīto iniciatīvu - sirds veselības dienu “Vesela sirds – laimīga sirds”, kuras ietvaros arī tirdzniecības centrā “Origo” ikviens interesents varēja noskaidrot savas sirds veselības rādītājus.”