Donoru diena

6. novembrī LU Rīgas 1. medicīnas koledžā notika “Donoru diena.” Asins ziedošanai reģistrējās 37 mūsu studenti un darbinieki, no kuriem pieņemti tika 27. Valsts asinsdonoru centrs izteica pateicību par vērtīgo sadarbību un pauda cerību to turpināt. Turpinājumā lasiet mūsu studenšu atsauksmes par asins ziedošanu.

Monta Konopacka, programmas “Ārsta palīgs” 1. kursa studente.

Ar nepacietību gaidīju 6. novembri, lai varētu pirmo reizi ziedot asinis. Vienlaikus baidījos, vai man to atļaus, un biju ļoti priecīga, kad atļāva. Pirms procedūras ļoti uztraucos. Bet viss bija vienkāršāk nekā gaidīju – man iedeva anketu, izmērīja asinsspiedienu, noteica asins grupu, uzdeva jautājumus par veselību un pateica, ko šodien nevajadzētu darīt. Valsts asinsdonoru centra darbinieki bija ļoti atsaucīgi. “Donoru dienu” vajadzētu vairāk reklamēt jauniešiem sociālajos tīklos.

Marta Barbara Letkovska, programmas “Vecmāte” 1. kursa studente.

Šodien saņēmu savu Donora privilēģiju karti, jo šī man ir trešā reize, kad ziedoju asinis. Manā ģimenē tā ir tradīcija – kaut kas pozitīvs, ko paveikt citu labā. Vajadzība pēc asins pārliešanas var rasties katram no mums. Valsts asinsdonoru centrā ir ļoti atsaucīgs un draudzīgs kolektīvs. Aicinu arī savus studiju biedrus ziedot asinis!

Elīza Otmane, programmas “Zobārstniecības māsa” 2. kursa studente.

Medicīnas studijās esmu labi izpratusi veselības aprūpes sistēmu. Asinis nodevu, jo zinu, ka kādam tās var izglābt dzīvību. Uztraukuma vai baiļu nebija, savukārt tagad, pēc procedūras, jūtos gandarīta.

Austra Rozīte, programmas “Māsa” 1. kursa studente un Valsts asinsdonoru centra darbiniece.

Jau astoņus gadus strādāju Valsts asinsdonoru centrā par pacientu reģistratori. Ziedot asinis ir vērtīgi, jo šādi jūs izglābjat otra cilvēka dzīvību, uzlabojat paši savu veselību un saņemt sev kādu bonusu (brīvdienu un kaut ko garšīgu). Man ir visretākā asins grupa – 4. jeb AB. Strādājot Valsts asinsdonoru centrā, dažkārt ir trūcis šīs grupas asiņu, plazmas un trombocītu, un šajos brīžos pati esmu to ziedojusi. Kopumā esmu ziedojusi asinis 36 reizes.

Pašlaik īstenojam pilotprojektu – ja donors vēlas, viņš var atteikties no viņam pienākošās kompensācijas. Tādā gadījumā šī nauda tiek novirzīta tam, lai Latvijā veicinātu donoru kustību. Savukārt Ziemassvētkos rīkojam koncertu. Arī tie studenti, kuri šodien ziedoja pirmo reizi, tiek sirsnīgi aicināti uz mūsu Ziemassvētku koncertu.