Izlaidums 50 farmaceita asistentiem

Š.g. 22. oktobrī LU Rīgas 1. medicīnas koledžā notika izlaidums 50 farmaceita asistentiem. Jaunie farmācijas speciālisti saņēma ne vien diplomus, bet arī savu tuvo cilvēku sirsnīgus apsveikumus un Latvijas farmācijas nozares vadošo darba devēju vēlējumus.

Zāli piepildīja sveicēji, ziedi un prieks. Par gaišu noskaņu rūpējās arī mūziķis Mārtiņš Ruskis un saksofonists Ziedonis Vilde. Savukārt diplomus izsniedza koledžas direktore Inta Miķele.

Īpašas balvas – grāmatas – saņēma tie absolventi, kuriem vidējais vērtējums visā studiju laikā bija vismaz 9 balles, kā arī tie, kuri valsts noslēguma pārbaudījumā bija saņēmuši 10 balles.

Farmācijas nozares vadītāju vēlējumi absolventiem:

Dace Ķikute, Latvijas Farmaceitu biedrības prezidente, izteica prieku par absolventiem, kuru izvēlētās profesijas centrā ir cilvēki, nevis zāļu kastītes. Farmaceita asistentiem svarīgs ir arī komandas gars, sadarbojoties ar kolēģiem aptiekā, ar ārstiem un citiem medicīnas speciālistiem farmaceitiskās aprūpes komandā.

Vizma Vīksna, Valsts noslēguma pārbaudījuma komisijas priekšsēdētāja, SIA “Benu Aptieka Latvija” valdes locekle, salīdzināja mūsu absolventus ar īstajā laikā novāktu medu un medus smaržu kā vēlmi palīdzēt cilvēkiem. Darba devēji ar lielu prieku ir gatavi uzņemt savā saimē jaunos speciālistus, par kuru vērtību jāpateicas koledžas pedagogu prasmēm, stingrībai un augstu uzliktajai zināšanu latiņai.

Arī Ilmārs Pajuste, SIA “Latvijas Aptieka” valdes priekšsēdētājs, raksturoja mūsu absolventus kā nozīmīgu, jaunu pienesumu Latvijas farmācijas nozarei. Cilvēku mūža ilgumam palielinoties, aizvien pieaug arī farmācijas nozares profesionāļu atbildība.

Jeļena Petrišina, AS “Sentor Farm Aptiekas” valdes locekle, Mazumtirdzniecības vadītāja vietniece farmācijas jautājumos, atcerējās savas izjūtas, absolvējot mūsu koledžu pirms 11 gadiem. Tajā dienā viņas prieks bija mijies ar skumjām, ka vairs nebūs tik ļoti pierasto mācību, studiju biedru un pedagogu. J. Petrišina mudināja absolventus atcerēties, ka galvenais ieguvums no studijām ir prasme nepadoties grūtību priekšā, nekautrēties lūgt no kolēģiem atbalstu un sniegt to pašam.

Zane Melberga, SIA “Euroaptieka” Aptieku tīkla kvalitātes vadītāja, pauda gandarījumu, ka šajā nozarē studē arī vīrieši. Turklāt visiem mūsu farmaceita asistentu absolventiem ir vērts apdomāt iespēju turpināt studijas universitātē, lai iegūtu kvalifikāciju “Farmaceits”.

Izlaiduma pasākumā simbolisku novēlējumu, atsaucoties uz Raiņa vārdiem, absolventiem teica Farmācijas izglītības programmas metodiķis Artūrs Praškilēvics: “Jūsu zvaigznes ir zināšanas un prasmes, ģimene un draugi, kā arī mēs, LU Rīgas 1. medicīnas koledžas kolektīvs. Lai šīs zvaigznes izgaismo jūsu ceļu arī turpmāk!”