Mācību teorētiskā konference Zobu tehniķiem

Programmas “Zobu tehniķi” teorētisko studiju kulminācija ir gadskārtējā mācību teorētiskā konference 3. kursa studentiem. Šogad tā notika 1. oktobrī. Klātesot savas nodaļas pedagogiem, 21 students prezentēja savus kursa darbus priekšmetā “Metālkeramika.”

Izcila prezentācija bija Marikai Žarkovai par tēmu “Cirkonija un litija disilikāta kroņu individualizācija, iespējamās kļūdas. Kroņu sinterizācija.” Andris Ķipluks interesanti informēja par zobu protēžu krāsu un morfoloģiju. Savukārt Irina Sosnovska bija dziļi pētījusi tos zobārsta pienākumus, kam ir liela nozīme zobu tehniķa darbā.

Kā stāsta pasniedzēja Sarmīte Avotiņa, zobu tehniķi mēdz fokusēties uz vienu no protēžu veidiem – vai nu uz izņemamajām protēzēm, vai arī uz neizņemamajām (fiksētajām) protēzēm. Latvijas Universitātes Rīgas 1. medicīnas koledža sniedz zināšanas par visiem protēžu veidiem. 1. un 2. kursā studenti apgūst izņemamo protēžu veidošanu. Savukārt 3. kursa pirmajās piecās nedēļās viņi mācās priekšmetu “Metālkeramika,” kas ir pamats fiksēto protēžu veidošanā.

Pēc konferences, līdz pat februārim 3. kursa studenti izies kvalifikācijas praksi zobu tehniskajās laboratorijās. Savukārt pēc prakses beigām viņi kārtos teorētisko eksāmenu un praktisko eksāmenu. Mūsu koledžas diploms paver plašas darba iespējas Latvijā un ir arī atzīts ārzemēs. Nav divu vienādu cilvēku, un tādēļ arī visas protēzes ir savstarpēji atšķirīgas. Līdz ar to zobu tehniķi ir viena no tām profesijām, kam savā ikdienā nav jāsatraucas par rutīnas iestāšanos.