Pieredzes apmaiņas brauciens uz Lietuvu ERASMUS mācībspēku mobilitātes programmas ietvaros

No 17.09 0līdz 21.09.2012. ERASMUS augstskolu mācībspēku un uzņēmumu vieslektoru  mobilitātes programmas ietvaros Rīgas 1. medicīnas koledžas Vecmātes  izglītības programmas lektores Kristīne Kvedere un Inta Miķele viesojās Kauņas Lietišķo zinātņu Universitātē Kauņā, Lietuvā.

Rīgas 1. medicīnas koledžas pasniedzēju ERASMUS programmas ietvaros rīkotā brauciena mērķis bija pieredzes apmaiņa starp Kauņas koledžas un Rīgas 1. medicīnas darbiniekiem, kā arī Rīgas 1. medicīnas koledžas Vecmātes izglītības programmas lektoru Kristīnes Kvederes un Intas Miķeles vadītas lekcijas angļu un krievu valodās.

Lektore Kristīne Kvedere lasīja vieslekciju angļu valodā „Grūtniecība un mutes dobuma veselība” vecmāšu un zobu higiēnistu programmas studentiem. Lekcijā tika apskatītas biežāk sastopamās mutes dobuma slimības grūtniecības laikā.

Lektore Inta Miķele lasīja vieslekciju krievu valodā divām izglītības programmām – Māszinības un Vecmātes. Lekcijas tēma „Pacientu tiesības Latvijas Republikā”, tās galvenais uzdevums bija iepazīstināt ar tiesībām un pienākumiem, kādas ir mūsu valstī.

Vizītes laikā tika apmeklēts Kauņas slimnīcas Dzemdību nams un tā nodaļas. Kauņas Dzemdību namā jau gandrīz gadu ir renovētas un labiekārtotas pirmsdzemdību palātas un dzemdību zāles.

Kopumā ERASMUS mobilitātes brauciens bija izdevies un tā mērķi – sasniegti, jo tika veiksmīgi novadīta lekcija, iegūta profesionālā pieredze darbā ar svešvalodā runājošiem studentiem, kā arī iegūti jauni profesionālie kontakti. 

Iegūti sertifikāti par vieslekciju lasīšanu ( 5 KP).