Erasmus+ prakse Igaunijā 2018./2019. studiju gadā – Dita Stegmane, Daiga Rezgoriņa, Anastasija Smoļņakova

Tere!

Iespēju doties Erasmus+ praksē izvēlējāmies, jo viena no mums jau bija izmantojusi studiju apmaiņu programmu, otra bija dzirdējusi labas atsauksmes no drauga, un trešo meiteni mēs pārliecinājām par labu šai programmai.

Tallinā ieradāmies 26. maija vakarā. Tallina sagaidīja mūs ar asarām – lija kā pa Jāņiem. Pirmo nakti mēs sagaidījām ar iesvētībām, jo pa nakti kopmītnēs sāka skanēt signalizācija, kas turpinājās, apmēram, pusstundu. Redzējām cik ātri strādā viņu ugunsdzēsēji un uztraukumam nav pamata.

Pirmā prakses vieta mums bija Tallinas austrumu centrālajā slimnīcā, kurā mēs pavadījām 1 mēnesi un 4 dienas. Tur mēs uzzinājām, ko nozīmē slēgta tipa slimnīcas aptieka un kā darbs notiek tur. Mūsu darba pienākumos ietilpa ļoti daudz kas, kā piemēram, preču pieņemšana, pasūtījumu formēšana, zāļu gatavošana, preču skenēšana, kā arī mums bija iespēja redzēt kā notiek zāļu un medpreču kontrole slimnīcas nodaļās. Darbs šajā slimnīcā mums ļoti patika, jo mums šeit uzticējās un darba pienākumus mēs varējām veikt patstāvīgi un, tā kā jūnijs ir atvaļinājuma laiks, viņiem noderēja papildu rokas. Kolektīvs bija draudzīgs, nejutāmies svešas.

Mums bija iespēja strādāt Magdalēnas slimnīcā – onkoloģijas nodaļā, kur darbs notika izolatorā. Tur medikamenti tika gatavoti lielā sterilitātē. Šī prakses vieta bija unikāla iespēja, jo kaut ko tādu daudzi nav redzējuši.

Pēdējā prakses vieta mums bija lielveikala aptieka Viru Keskus. Tā ir lielākā aptieka Tallinā, kuru apmeklē ļoti daudz tūristu. Pirmā prakses diena bija visai interesanta, jo vaicājot pēc aptiekas vadītājas, mums pajautāja – "Kam domātas šīs zāles?" un, kā sapratām, valodas barjera būs mūsu lielākais ienaidnieks. Pamazām, sākot darbu aptiekā, izrādījās, ka valodas barjera nebija mūsu šķērslis, bet gan mūsu zināšanas farmaceitiskajā aprūpē un farmakoloģijā. Prakses vadītāja bija ļoti atsaucīga un mums bija iespēja savas zināšanas uzlabot, jo katru dienu darbinieki sniedza mums jaunas zināšanas par medikamentiem, kosmētiskajiem līdzekļiem, uztura bagātinātājiem un medicīnas precēm.

Nedēļas nogales mēs izvēlējāmies pavadīt apskatot Tallinu un tās apkārtni, kā arī nedaudz Somiju, jo īpaši Helsinku atrakciju parku.

Prakse apmaiņas programmā palīdzēja mums iepazīt sevi un attīstīt valodas, komunikācijas, noderīgas sadzīves prasmes. Pēc šī piedzīvojuma esam kļuvušas pārliecinātākas par sevi, drošāk skatamies uz izaicinājumiem.

Iesakām nebaidīties, nekaunēties, neatlikt uz vēlāku laiku, bet izmantot šādu iespēju iepazīt citu valstu kultūru, darba sistēmu un, pats galvenais, studentu dzīvi! Lai veicas!

Dita Stegmane, Daiga Rezgoriņa, Anastasija Smoļņakova