Erasmus+ prakse Kauņas koledžā – Gerda Jankovska 2016.gads

Mans veiksmes stāsts iesākās pēkšņi kādā pavasara dienā koledžā, kad pie manis pienāca pasniedzēja I.Miķele un pastāstīja  par iespēju  Erasmus+ programmas ietvaros 1.kura praksi strādāt citā valstī. No sākuma , atzīšos, mazliet nobijos no tik nopietna pasākuma,  jo koledžā mācos tikai pirmo gadu. Pēc tam, kad sazinājos ar mammu,  sapratu , ka šādu iespēju nedrīkst palaist garām.  Jutos pagodināta un priecīga , ka varu kandidēt uz prakses mobilitāti ārpus Latvijas,  jo man līdz šim vēl nebija bijusi iespēja pavadīt laiku ārzemēs ilgāk par 3 dienām .

Tā nu iesākās mans veiksmes stāsts , kurš ilga 2 vasaras mēnešus. To vārdiem nevar izteikt cik man tā bija liela pieredze un iegūtas jaunas dzīves krāsas gan profesionālajā  jomā , gan ikdienas dzīvē. Uzzināju daudz ko jaunu par sevi, uz ko patiesībā esmu spējīga. Esmu novērtējusi sevi vairāk un zinu, ka, ja gribu, ar visu varu tikt galā pati. Esmu kļuvusi vēl patstāvīgāka.

Šī bija lieliska iespēja iegūt pieredzi savā specialitātē, iegūt jaunas zināšanas, uzlabot savas svešvalodu prasmes. Tā bija arī iespēja iepazīt tik ļoti skaisto pilsētu Kauņu.  Es to iemīlēju un tagad bieži kavējos atmiņās par tām jaukajām vietām , kur mēs pabijām. Nākamvasar plānoju turp aizvest savu ģimeni, kad jau varēšu iejusties gida lomā un parādīt Kauņas nozīmīgākās, skaistākās vietas un apskates objektus.

Prakses laikā iepazinos ar lieliskiem un atsaucīgiem jauniešiem, ar kuriem apmainījāmies  kontaktiem un , kas to zin,  varbūt kādreiz cits citu apciemosim, jo  jaunieši izrādīja lielu interesi par mūsu skaisto Latviju un izteica vēlēšanos uz šejieni atbraukt.

Esmu ļoti pateicīga Erasmus+ programmai par to, ka man dzīvē pavērās šāda prakses iespēja, kura, es ceru, varbūt nebūs pēdējā!

Visiem tiem, kas vēl šaubās, iesaku tādu iespēju nelaist vējā un to izmantot.  Jūs to nenožēlosiet!

Paldies. Ar cieņu, Gerda Jankovska