Erasmus+ prakse Lietuvā 2016.gads – Laura Grauziņa

Pieteicos Erasmus+ mobilitātes programmai,  jo uzskatīju, ka šādā veidā varētu nokļūt studentu un medicīnas darbinieku komandā, kuras sastāvs ir internacionāls. Tas ļautu man pilnveidot savas angļu un krievu valodas zināšanas, kā arī gūt  pieredzi saskarsmei ar internacionālu kolektīvu. Lietuva nešķita pārāk tālu no mājām, kas vasarā ir ļoti patīkams aspekts. Nozīmīga  bija tikšanās ar  Kauņas koledžas vadību. Tika izrunāti  visi dzīvošanai un prakses laikam vajadzīgie jautājumi, lai  būtu iespējas veiksmīgi īstenot Erasmus+ programmu, kā rezultātā es un citi mobilitātes studenti ieguvām labu   starptautisku profesionālo pieredzi. 

Bija patīkami darboties vienā no lielākajām klīnikām Baltijā - Kauņas klīnikā (Kauno Klinikos). Tā ir viena no mūsdienīgākajām un lielākajām klīnikām ne tikai Lietuvā, tāpēc to novērtēju kā  labu vietu pieredzes iegūšanai. Par šo praksi un prakses kolēģiem varu teikt tikai labāko- visi bija ļoti atsaucīgi un izpalīdzīgi.

Ļoti svarīgi bija tas, ka medicīnas studentam ļāva piedalīties dažādās manipulācijās un tās tika izskaidrotas.  Nākošajiem prakses mobilitātes pretendentiem, kas vēlēsies doties uz Lietuvu, ieteiktu izvērtēt savas valodas spējas pirms pieteikšanās praksei Lietuvā, jo pieredze rādija, ka ir vajadzīgas ne tikai angļu bet arī krievu valodas zināšanas. Daudzi vecāka gājuma cilvēki ar tevi Lietuvā runās krieviski. Prakses laikā mēs iepazināmies arī ar Kauņas pilsētas ievērojamākajām vietām un Lietuvas kultūru. Esmu ļoti pateicīga Erasmus programmai par šo iespēju. Ieteiktu arī citiem izmēģināt dalību Erasmus+ mobilitātes projektā.

Laura Grauziņa