Erasmus+ prakse Lietuvā 2019./2020. studiju gadā – Irīna Fjodorova

Erasmus+ mobilitātes programmā es piedalījos jau otro gadu. Pirmo gadu savu praksi es guvu Klaipēdā, bet šogad - Utenā.

Prakse ārzemēs tā ir neaprakstāma pieredze. Tajā valstī, iestādē, kur tu atbrauci gūt pieredzi, vienmēr vēlas sniegt pietiekoši daudz informācijas, rādīt kaut ko jaunu, ar prieku atbild uz visiem interesējošiem jautājumiem. Ārzemniekiem vienmēr ir priekšroka, un tas ir milzīgs pluss šai programmai. Savukārt daži baidās valodas barjeras pēc, kā arī nevar pieņemt faktu, ka esi tālu no mājām, un ar to saskaros arī es, bet pagāja laiks un mēs kopā ar savām kursa biedrenēm nolēmām, ka ir jābrauc. Erasmus + programma piedāvā milzīgu pieredzi, iespēju aizbraukt uz citu valsti, kur tu vari apskatīt pilsētu, atpūsties un satikt interesantus cilvēkus no citām valstīm, kā arī sniedz pieredzi sākt dzīvot patstāvīgi un par to vēl maksā. Tad rodas jautājums, kāpēc gan nē? Kāpēc ir jāatsakās no tādas iespējas?

Nav jābaidās braukt uz ārzemēm, jo vienmēr palīdzēs un atbildēs uz jūsu jautājumiem gan nosūtošā, gan uzņemošā institūcija. Mēs ar kursa biedrenēm vienmēr jautājām to, kas mūs interesēja, gan e-pastā, gan telefoniski, gan klātienē, un neviens nebija pret, vienmēr laipni atbildēja un izpalīdzēja, ja bija radušās problēmas.

Abās praksēs es strādāju ar insulta pacientiem, līdz ar to es iemācījos sadarboties ar veciem cilvēkiem un veikt kvalitatīvu aprūpi, jo tagad es zinu to ne tikai teorētiski, bet arī praktiski. Es iepazinos ar angiogrāfiju, līķa morga sekciju, iemācījos veikt kardiogrammu u.c. lietas, kuras nebija iespējams apgūt šeit savā valstī. Prakse ārzemēs ir viens no spilgtākajiem momentiem manā dzīvē, jo mēs mācījāmies, savstarpēji apmainījāmies ar savu pieredzi un teoriju, bet pēc darba Klaipēdā braucām uz jūru, savukārt Utenā braucām uz Viļņu vai vienkārši pastaigājāmies un iepazināmies ar pilsētu, citu Erasmus dalībnieku kultūru.           

Kā padomu citiem es varu teikt, ja jums piedāvā šo iespēju, nekad neatsakies, jo tā ir pieredze, kuru tu nekur citur neiegūsi. Jā, protams, bailes ir, bet tev vienmēr palīdzēs, ja kaut kas nesanāk. Atceries, ka tu tikai mācies, savukārt mācīšanās ar Erasmus+ projektu padara tevi unikālu, zinošu un pieredzes bagātu/ pilnīgu.

Irīna Fjodorova