Erasmus+ studentu prakse 2016./2017. studiju gadā – Elīza Kozilāne

Ja kāds man jautā:  “Kā tu pavadījis savu vasaru?”, es ar gandarījumu varu teikt:  “ Darot to, ko mīlu, valstī, kurā nebūtu iedomājusies, ka būtu iespēja! “

Noslēdzot sava pirmā kursa gaitas, mani un manus kursa biedrus sagaidīja vasaras prakse. Uzzinot par iespēju piedalīties Erasmus+ apmaiņas programmā, sapratu, ka savu mācību praksi vēlos aizvadīt ārpus Latvijas kādā citā no Eiropas valstīm. Mana vēlme un mērķis, piesakoties Erasmus+ programmai, bija pielietot savas jau iegūtās zināšanas māsu darbā praksē, bet galvenais, iegūt jaunu pieredzi un prasmes, darbojoties starptautiskā vidē, uzlabot svešvalodas zināšanas un  mest izaicinājumu sev.

Darbs sākās ar nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanu un sadarbības slēgšanu ar iesaistīto Erasmus+ mobilitātes valsti. Sadarbība noritēja ļoti veiksmīgi gan ar mūsu koledžas pārstāvjiem, gan Lietuvas sadarbības partneriem, tādēļ jau 4.jūnija vakarā veiksmīgi ieradāmies nelielā Lietuvas pilsētā – Utenā. Ērti iekārtojāmies Utena koledžas kopmītnēs, kur vienā istabā atradāmies visas latviešu meitenes. Nākošās dienas rītā mūs sagaidīja Utena koledžas Erasmus+ prakses mobilitātes pārstāvji, kas aizveda  mūs uz mūsu prakses vietu – Utenas slimnīcu. Prakses laiku (visus 2 mēnešus) pavadījām, darbojoties Terapijas nodaļā. Lai gan nevar noliegt, ka sākumā uztraukums par iespējamo valodas barjeru bija, tomēr spējām komunicēt un atrast kopīgu valodu ne tikai ar aprūpes personālu, bet arī ar pašiem pacientiem.

Jau mācību prakses sākumā medicīnas personāls sniedza iespēju veikt dažāda veida procedūras – sistēmu sagatavošanu, i/m injekciju veikšanu un cita veida manipulācijas. Visu prakses laiku aktīvi darbojāmies ar pacientiem un sadarbojāmies ar personālu, kuri bija ļoti pretimnākoši, sniedza palīdzību un atbildes uz jebkuru jautājumu, kā arī apmācīja mūs procedūrās, ar kurām vēl nebijām saskārušās. Redzētais un piedzīvotais neapšaubāmi sniedza iespēju pilnveidoties un meklēt risinājumus dažāda veida neordinārās situācijās, tādējādi pārvarot sevi un attīstot savas iemaņas māsu aprūpes jomā.

Brīvajos brīžos mums tika sniegta lieliska iespēja izbaudīt ne vien Utenas pilsētas, bet arī tās apkārtnes krāšņumu – Aukštaitijas Nacionālo parku, Dauniška parku, Utenas krāsainās, muzikālās strūklakas u.c., kā arī atpūtas iespējas pie neskaitāmajiem ezeriem. Jāuzsver, ka šis Lietuvas reģions ir visbagātākais ar ezeriem, un uzskatāms par Lietuvas zilo ezeru zemi.

Manuprāt, ja tev dzīvē ir sniegta kāda jauna iespēja, tad tā ir jāizmanto un jāiegūst maksimāli daudz no pieredzes, jo, tieši izaicinot sevi un uzdrīkstoties, mēs attīstāmies un dodamies uz priekšu!

Elīza Kozilāne