Erasmus+ studentu prakse 2016./2017. studiju gadā – Elīna Bačuka, Justīne Briežkalne, Egija Sipāne

Prakses darba joma: māszinības

Savu pirmo praksi kā koledžas medicīnas studentēm mums bija iespēja aizvadīt Lietuvā – Klaipēdā, kur pavadījām divus vasaras mēnešus Erasmus+ mobilitātes programmas ietvaros. Šī izvēle doties uz Lietuvu nebija viegla, jo sirdī bija bažas par to vai spēsim izturēt, sadarboties un saprasties ar ārvalstu medicīnas personālu. Apvienojot spēkus un ticību, mēs kopā devāmies iepazīt vēl nezināmo medicīnu praksē.

Divi mēneši, šķiet, paskrēja nemanot, iepazīstot medicīnu no medicīnas personāla skatu punkta. 7 nedēļas no savas prakses mēs pavadījām Klaipēdas Universitātes slimnīcā, kur mums tika dota iespēja iepazīt Nefroloģijas un Terapijas nodaļu, Hemoterapijas nodaļu, kā arī iepazīt steidzīgo un atbildīgo Reanimācijas un intensīvās terapijas nodaļu. Šīs nedēļas pagāja piesātinātas ar jaunu informāciju, darbībām un emocijām, kas ļāva katru dienu doties uz praksi ar smaidu uz lūpām un vēlmi iepazīt vēl nezināmos virzienus slimnīcā. Paldies jāsaka mūsu vadošajai māsai, kas deva iespēju ielūkoties tik dažādās nodaļās, kā arī operāciju gaitā.

Pēdējās prakses nedēļas pavadījām Klaipēdas Bērnu slimnīcā, kas ir viena no lielākajām bērnu slimnīcām Lietuvā. Varbūt bija neliela vilšanās, jo šajā slimnīcā mūsu pienākumu bija ļoti maz, bet to mēs arī sapratām, jo mēs kā praktikantes bērnus varētu tikai nobiedēt nevis viņiem palīdzēt, tādēļ šajā slimnīcā mēs ieņēmām novērotāju lomu.

Prakses laikā mums bija iespēja iepazīt Klaipēdu un Lietuvas kultūru, bet jūrmala Klaipēdā bija mūsu mīļākā brīvā laika pavadīšanas vieta.

Kopumā šajā prakses laikā mēs ieguvām ļoti daudz jaunu emociju, kā arī zināšanu, kā atvieglot dažādas procedūras un kā tehniski pareizāk tās veikt. Uzlabojām savas angļu un krievu valodas zināšanas, jo ne vienmēr pacients vai medicīnas personāls prata runāt angliski.

Šo iespēju piedalīties Erasmus+ mobilitātes programmā iesakām izmantot, jo tas ir kā sākums jaunai dzīvei, kad pašam ir jāmācās risināt radušās problēmas un jāmācās komunicēt ar apkārt esošajiem cilvēkiem.

Elīna Bačuka, Justīne Briežkalne Egija Sipāne